Poszukiwania zaginionej siostry

Blog książkowy – Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr

Premierowa książka od Lucindy Riley

Literatura obyczajowa może być równie ekscytująca jak najlepszy kryminał. Podstawą do tego jest przekazanie czytelnikom fascynującej i wciągającej historii, z bohaterami, którzy mocno zapadną w pamięć. Lucinda Riley jest irlandzką pisarką, która stworzyła sagę książkową Siedem sióstr. Po premierze pierwszej książki z cyklu okazało się, że to pisarski sukces pisarki, która od czasu 2015 roku postanowiła kontynuować swoją serię. Efektem tej pracy było powstanie kolejnych sześciu tomów. Sumarycznie saga Siedem Sióstr składa się z siedmiu części, a ostatnia Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 ma premierę właśnie teraz.

Życie i twórczość Lucindy Riley

Lucinda Riley jest pisarką pochodzącą i mieszkającą obecnie w Irlandii. Jej miłość do ojczyzny nie zbledła mimo tego, że miała ona okazję w młodym wieku podróżować na Bliski Wschód oraz mieszkała ona w Londynie. Riley prowadziła intensywne życie już od najmłodszych lat, interesowała się aktorstwem przez co już w wieku 14 lat zaczęła naukę w kierunkowej szkole. Dwa lata później przytrafiła jej się pierwsza większa rola. Mowa tutaj o udziale w serialu BBC. Zagrała ona także w niemieckiej produkcji. Lucinda Riley mimo swojego zainteresowania mediami znalazła jednak czas na rozpoczęcie nowej aktywności. W wieku 23 lat wydała swoją pierwszą książkę, która nie doczekała się jednak tłumaczenia na język polski. Kolejne dzieła Riley nie pojawiały się na rynku regularnie aż do czasu wydania sagi Siedem Sióstr. To aktualnie najpopularniejsze dzieło autorki, które sprzedało się w nakładzie ponad kilkudziesięciu milinów egzemplarzy.

Premierowa książka Lucindy Riley


Lucinda Riley po napisaniu ostatnich sześciu tomów popularnej sagi Siedem Sióstr zdecydowała się na opowiedzenie ostatniej historii z tego cyklu w książce Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7. To właśnie ta książka po raz kolejny porusza dzieje sióstr, które dostały imiona na cześć mitycznych Plejad. W tym tomie siostry podejmą się zadania, jakim będzie odszukanie zaginionej siostry. By podołać tej misji siostry będą podążać według wskazówek, które zostawił im Pa Salto jeszcze zanim umarł. Ich przyszywany ojciec adoptował bowiem aż siedem dziewczynek, z czego każda pochodziła z innego miejsca na Ziemi. To jednak nie przeszkodziło zbudowaniu rodzinnej relacji między zupełnie obcymi osobami. Znalezienie zaginionej siostry będzie odbywać się powoli, ponieważ pojawią się przeszkody. To czy siostry sobie z nimi poradzą najlepiej sprawdzić samemu w książce Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7.

 

Zosia

w górę